Inspirace

13.03.2021

Zde sdílím tipy na různé knihy a další zdroje, které mi byly dobrou inspirací. Třeba poslouží i Vám.

📘 Profesní psychohygiena terapeuta

Jeffrey Kottler

Část mé práce má s terapií hodně společného, takže mě tahle kniha zaujala. Narazila jsem na ni náhodou ve veřejné knihovně, odkud ostatně je většina mých úlovků. Některé knihy kupuji, ale dneska už málo, zvlášť, když jsou v knihovně k dispozici.

proč číst: protože práce poradce / mentora / terapeuta / kouče je hodně osamocená a tahle kniha pomůže si uvědomit třeba myšlenkové pasti, do kterých člověk může padat - přenos, protipřenos, antipatie, ztotožňování, sympatie... Kniha je v podstatě cvičebnice, která nabízí různé úlohy k zamyšlení, ale také obsahuje dost textu a terapeutické příklady. Autor se nebojí ukázat své slabosti a neúspěchy. Kniha je velmi autentická a považuji ji za nesmírně užitečnou pro lidi, kteří jsou terapeuti nebo poradci.

https://www.databazeknih.cz/knihy/profesni-psychohygiena-terapeuta-174980

📘 Jak z dobré firmy udělat skvělou

Jim Collins

proč číst: no protože to staví všechno na hlavu, alespoň to, co se týká řízení firem. Autor na spoustě příkladů ukazuje, proč "standardní manažerský" styl, který je stále v hodně firmách populární, je nedobrý a jak to dělat jinak 

https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-z-dobre-firmy-udelat-skvelou-60162

🎞Duše K - tentokrát s Vladimírem Kafkou o životě naživo - 17.1.2016

video

vůbec jsem netušila, kdo to Vladimír Kafka byl. Tedy: byl to léčitel (i když to oslovení se mu moc nezdálo), který dokázal pomoci hodně "nevyléčitelným" pacientům. Nebyl to žádný šarlatán, řídil se intuicí a tím co viděl - měl dar vidět auru.

Četla jsem i knihu Život naživo, ale přednáška mi přišla zajímavější. Nejvíc se mi z ní líbí myšlenka "zevnitř ven". Tu jsem rozvedla do krátkého příspěvku.

https://www.youtube.com/watch?v=EwU252F3ADA&lc=Ugg8jT0tk2gIl3gCoAEC.89RGSw0r6uv9LxUlXzpBHg

📘 A objevíš poklad, který v tobě dřímá

Laurent Gounelle

proč číst: protože zjistíte, že ego se projevuje milion a jedním způsobem, že opravdu málokdy vidíme ten příslovečný trám v oku svém, a také že všechno se dá uskutečnit, stačí se jen nenechat vést rozumem, ale srdcem. Osobně mi tato konkrétní kniha pomohla zapracovat a hodně integrovat mé vlastní ego. Jedním z důsledků je třeba tento můj článek.

https://www.databazeknih.cz/knihy/a-objevis-poklad-ktery-v-tobe-drima-342880

📘 Kouzelníkův únik z reality

Lars Vasa Johansson

Tohle je strašně dobrá kniha a já se k ní určitě ještě někdy vrátím!

proč číst: protože je to žánrově neuchopitelné, zábavné, příjemné, ukazující cesty, překvapivé, milé

https://www.databazeknih.cz/knihy/kouzelnikuv-unik-z-reality-324560

📘 Myslet srdcem: Psychedelická cesta Latinskou Amerikou

Jitka Juliet Navrátilová

proč číst: za mě nejcennější části knihy jsou vhledy a poznání, které autorka sdílí. Cestopisná část knihy mě nudila, ale tomu, kdo čte cestopisy rád, se to mohlo líbit. Za mě tedy nejlepší začátek a konec knihy, prostředek nic moc 😀.

https://www.databazeknih.cz/knihy/myslet-srdcem-psychedelicka-cesta-latinskou-amerikou-415479


autor a zdroj obrázku v záhlaví: https://pixabay.com/cs/users/pexels-2286921/