Pár slov o mně a o mé práci

Dělám to, co mě baví - otevírání možností. Miluji ten magický okamžik, kdy si uvědomíte, že řešení je ve Vašich rukou

Moje stavební kameny?

Jsem zkušený projektový manažer. Tykám si s procesy, jsem certifikovaný Lean Six Sigma Green Belt, absolvovala jsem i kurz Lean Six Sigma Black Belt. Baví mě strategie a její napojení na běžnou operativu.

Efektivita je moje druhé jméno a chci, abyste byli efektivní i Vy, Vaše firma.

Klíčový je pro mě individuální a lidský přístup. Pracuji s celkem, neodděluji pracovní a nepracovní část problému, vše je propojené.

Spojuji analýzu, syntézu, výtečné pozorovací schopnosti a velmi silnou intuici.

Jsem efektivní, systematická, metodická a praktická. Vnímám, jak to, čím si škodíte, tak to, co je pro Vás přínosné.


Co spolu konkrétně vyřešíme?

Ve firmě to nešlape. Takže...

Nastavíme procesy, priority, komunikaci... Tedy aby vše ve firmě fungovalo v souladu s Vašimi potřebami a očekáváními. Vidím "za tři rohy" a jsem schopná firmám ukázat, co je brzdí na jejich cestě. Hledám to nejlepší řešení pro celek. Se mnou se Vám nestane, že vyřešíte jednu věc a současně zhoršíte jinou.

Nestíháte? Ale budete!

Efektivita je moje druhé jméno a nesnáším plýtvání. Časem, potenciálem, papírem. Zaměříme se společně na to, jak ve firmě a v životě eliminovat promarněný čas, ztracenou energii, zbytečné diskuse, hledání papírů nebo telefonních kontaktů. Prostě buďme efektivní!

Nespokojenost? Nemusí být věčná...

V osobním poradenství jsou mými klienti zejména ti, kteří jsou zaseknutí a potřebují si uvolnit hlavu a sebe pro další spokojený život. Opakují se Vám v životě stále stejné vzorce, narážíte na stejné situace? Pak by Vám mohla konzultace u mne pomoci.

A víte co řešíte? Občas to nevíme...

Klient má pocit, že permanentně nestíhá, má problém s tzv. prokrastinací a trvale mu jeden typ úkolů prokluzuje, a nedaří se mu jej splnit včas a v požadované kvalitě. Při analýze společně dojdeme k tomu, že se mu tento úkol nechce řešit, protože se domnívá, že nenáleží do jeho zodpovědnosti, takže se mu stále podvědomě vyhýbá.

Co ještě dělám?

Moje srdeční záležitost je pomoc s přípravou životopisu a motivačního dopisu uchazečům o zaměstnání. Ať je Vám 24, 42, nebo 57, podíváme se na to, jak získat práci, kterou chcete. Jak to dělám? Mám schopnost vypátrat Vaše dary a talenty a vynést je na povrch. Současně chápu nuance inzerátů, které pro Vás na první pohled nejsou třeba úplně patrné a umím obojí propojit do úspěšného celku.

Pokud chcete více informací, jsou tu mé zásady spolupráce, obchodní podmínky a kontakt na mě.

V případě, že už teď víte, že jsem pro Vás ta pravá, na této stránce můžete mé služby rovnou objednat, nebo si se mnou dohodnout schůzku.


Moje cesta

Co mám za sebou?

Dráhu zaměstnance, ale vždy mě to do poradenství táhlo.

Procesy jsou moje vášeň, absolvovala jsem kurzy Lean Six Sigma Green Belt a Lean Six Sigma Black Belt u ICG Capability s.r.o., které výborně doplnily mé zkušenosti z řízení rozsáhlých mezinárodních projektů. Současně jsem díky kurzu získala ucelenou metodologii pro facilitiaci a řešení problémů, vč. analytických a statistických nástrojů. Koncept trvalého zlepšování a snižování plýtvání (na které je zaměřen LEAN), eliminace chyb (což je zase doména SIX SIGMA části metodiky) jsou mi velmi blízké, a považuji je za důležité pro osobní i firemní efektivitu.

Sázím na vizualizaci, na pojmenování problému, jdu přímo k věci. Nevyhýbám se konfliktům, ale nevyhledávám je - a rozhodně je nevytvářím. Jako INFJ jsem spíše člověk hledající konsensus a cestu ven, nikoliv zacyklení se v situaci.

Jedním z mých pilířů je analytický přístup, druhým pak schopnost vidět a pojmenovat skryté příčiny a situace.

Věnuji se jak osobnímu, tak firemnímu poradenství. Vše je totiž - ano, je to klišé - o lidech a jejich potřebách a vztazích. Využívám znalosti psychologie, analytické a procesní postupy, a další znalosti a informace. Z tohoto balíčku nabízím širokou škálu možností a návodů, jak si se situací poradit.

Doporučím Vám jen to, co vím, že bude fungovat. Pokud jste člověk, který si se systémy moc netyká, nečeká Vás u mě žádné vyplňování tabulek či reportů. Ale pokud Vám to při Vaší práci pomáhá, určitě najdeme cestu, díky které si nové poznatky z konzultací se mnou uvedete do Vaší denní praxe způsobem, který Vám vyhovuje.

Nejsem ale ta, která Vám řekne přesnou metodologii. Nejčastěji s klienty pracuji tak, že jim navrhnu škálu možností na výběr, a velmi často se také stane, že klient si uvědomí, že neřeší to, co řešit má.

Svou metodu nazývám mentoring, ale provádím i terapie, využívám koučovacích technik, a i přímo pracuji s klientem na jeho projektech - platí pro procesní řízení.

Kdy vzájemná spolupráce nebude přínosná?

Každý jsme jiný, máme jiné potřeby, požadavky, touhy, sny... A proto jsou situace, kdy pro Vás jako řešitel Vašich starostí bude lepší někdo jiný. Kdy to je?

Když potřebujete někoho, kdo "to" za Vás udělá

Pokud potřebujete někoho, kým byste rádi zaplácli chybějící zdroje, udělali krátký projekt, a pak si jeli opět ve starém, nejsem člověk pro Vás. Stejně když chcete, abych za Vás něco vyřešila, zařídila, zajistila odstranění věcí a situací ze života. To ne. Nejsem Viktor Čistič 🙂.

Když potřebujete potvrzení Vašich kroků

Jste přesvědčeni, že jdete správně, ale určité náznaky okolí Vás zdá se svádí jinam a Vám se to vůbec nelíbí a chcete někoho, kdo Vám potvrdí Váš dojem a to, že se ostatní mýlí. Pak pro Vás nemusím být ta pravá.

Když jsem pro Vás "poslední možnost a záchrana"

Je možné, že nehledáte řešení, ale rameno, na kterém si popláčete, a změnu nechcete. Potom doporučuji, abyste se obrátili na někoho jiného. Na mě případně následné, až poté, co zjistíte, že tahle metoda nikam nevedla a že jste ochotni pracovat na sobě.