Pár slov o mně a o mé práci

Dělám to, co mě baví - otevírání možností. Miluji ten magický okamžik, kdy si uvědomíte, že řešení je ve Vašich rukou

Moje stavební kameny?

Jsem zkušený projektový manažer. Tykám si s procesy, jsem certifikovaný Lean Six Sigma Green Belt. Baví mě strategie a její napojení na běžnou operativu.

Efektivita je moje druhé jméno a chci, abyste byli efektivní i Vy, Vaše firma.

Klíčový je pro mě individuální a lidský přístup. Pracuji s celkem, neodděluji pracovní a nepracovní část problému, vše je propojené.

Spojuji analýzu, syntézu, výtečné pozorovací schopnosti a velmi silnou intuici.

Jsem efektivní, systematická, metodická a praktická. Vnímám, jak to, čím si škodíte, tak to, co je pro Vás přínosné.


Co spolu konkrétně vyřešíme?

Ve firmě to nešlape. Takže...

Nastavíme procesy, priority, komunikaci... Tedy aby vše ve firmě fungovalo v souladu s Vašimi potřebami a očekáváními. Vidím "za tři rohy" a jsem schopná firmám ukázat, co je brzdí na jejich cestě. Hledám to nejlepší řešení pro celek. Se mnou se Vám nestane, že vyřešíte jednu věc a současně zhoršíte jinou.

Nestíháte? Ale budete!

Efektivita je moje druhé jméno a nesnáším plýtvání. Časem, potenciálem, papírem. Zaměříme se společně na to, jak ve firmě a v životě eliminovat promarněný čas, ztracenou energii, zbytečné diskuse, hledání papírů nebo telefonních kontaktů. Prostě buďme efektivní

Nespokojenost? Nemusí být věčná...

V osobním poradenství jsou mými klienti zejména ti, kteří jsou zaseknutí a potřebují si uvolnit hlavu a sebe pro další spokojený život. Opakují se Vám v životě stále stejné vzorce, narážíte na stejné situace? Pak by Vám mohla konzultace u mne pomoci.

A víte co řešíte? Občas to nevíme...

Klient má pocit, že permanentně nestíhá, má problém s tzv. prokrastinací a trvale mu jeden typ úkolů prokluzuje, a nedaří se mu jej splnit včas a v požadované kvalitě. Při analýze společně dojdeme k tomu, že se mu tento úkol nechce řešit, protože se domnívá, že nenáleží do jeho zodpovědnosti, takže se mu stále podvědomě vyhýbá.

Co ještě dělám?

Moje srdeční záležitost je pomoc s přípravou životopisu a motivačního dopisu uchazečům o zaměstnání. Ať je Vám 24, 42, nebo 57, podíváme se na to, jak získat práci, kterou chcete. Jak to dělám? Mám schopnost vypátrat Vaše dary a talenty a vynést je na povrch. Současně chápu nuance inzerátů, které pro Vás na první pohled nejsou třeba úplně patrné a umím obojí propojit do úspěšného celku.


Pokud chcete více informací, jsou tu mé zásady spolupráce a kontakt na mě.


Moje cesta

Jako mnoho jiných jsem si prošla před tím, než jsem se stala OSVČ, dráhou zaměstnance, kde jsem získala znalosti (nejen) projektového řízení, a také poprvé "přičichla" k procesům. Toto letmé setkání mě velmi ovlivnilo, a já se rozhodla se procesům věnovat naplno. Proto jsem také samostatně absolvovala kurzy Lean Six Sigma Green Belt a Lean Six Sigma Black Belt u ICG Capability s.r.o., které výborně doplnily mé zkušenosti z řízení rozsáhlých mezinárodních projektů. Současně jsem díky kurzu získala ucelenou metodologii pro facilitiaci a řešení problémů, vč. analytických a statistických nástrojů. Koncept trvalého zlepšování a snižování plýtvání (na které je zaměřen LEAN), eliminace chyb (což je zase doména SIX SIGMA části metodiky) jsou mi velmi blízké, a považuji je za důležité pro osobní i firemní efektivitu.

Sázím na vizualizaci, na pojmenování problému. Nevyhýbám se konfliktům, ale nevyhledávám je - a rozhodně je nevytvářím. Jako INFJ jsem spíše člověk hledající konsensus a cestu ven, nikoliv zacyklení se v situaci.

Jedním z mých pilířů je analytický přístup, druhým pak schopnost vidět a pojmenovat skryté příčiny a situace.

Věnuji se jak osobnímu, tak firemnímu poradenství. Vše je totiž - ano, je to klišé - o lidech a jejich potřebách a vztazích. Využívám znalosti psychologie, analytické a procesní postupy, a další znalosti a informace. Z tohoto balíčku nabízím širokou škálu možností a návodů, jak si se situací poradit.

Doporučím Vám jen to, co vím, že bude fungovat. Pokud jste člověk, který si se systémy moc netyká, nečeká Vás u mě žádné vyplňování tabulek či reportů. Ale pokud Vám to při Vaší práci pomáhá, určitě najdeme cestu, díky které si nové poznatky z konzultací se mnou uvedete do Vaší denní praxe způsobem, který Vám vyhovuje.

Nejsem ale ta, která Vám řekne přesnou metodologii. Nejčastěji s klienty pracuji tak, že jim navrhnu škálu možností na výběr, a velmi často se stane, že klient si uvědomí, že neřeší to, co řešit má.

Pokud Vás můj způsob práce oslovil, kontaktujte mne.


Kdy vzájemná spolupráce nebude přínosná?

Každý jsme jiný, máme jiné potřeby, požadavky, touhy, sny... A proto jsou situace, kdy pro Vás jako řešitel Vašich starostí bude lepší někdo jiný. Kdy to je?

Když máte pocit, že víte, jak situaci řešit

Ale přesto si myslíte, že potřebujete od někoho potvrzení o Vašich domněnkách a směru. To Vám ale nemusím poskytnout. Pokud chcete jen potvrdit Váš dojem, pak pro Vás nemusím být ta pravá.

Když potřebujete někoho, kdo "to" za Vás udělá

Vím, kde jsou mé silné stránky, a vím, jak je moje energie nejlépe využitá. Pokud potřebujete někoho, kým byste rádi zaplácli chybějící zdroje, udělali krátký projekt a pak si jeli opět ve starém, nejsem člověk pro Vás. Stejně když chcete, abych za Vás něco vyřešila, zařídila, zajistila odstranění věcí a situací ze života. Tak to prostě nefunguje. Práce je společná. Je to i na Vás.

Když jsem pro Vás "poslední možnost a záchrana"

Už jste vyzkoušeli kdeco a kdekoho, a nic a nikdo Vám nepomohl. Je ale možné, že Vám nepomohl přesně tím způsobem, jakým Vy očekáváte a chcete. Vy ve skutečnosti nemusíte hledat ani tak pomoc, ale spíše rameno, na kterém si popláčete a žádnou změnu vlastně nechcete. Potom doporučuji, abyste se obrátili na někoho jiného, a na mě až potom, co zjistíte, že tahle metoda nikam nevedla a že jste ochotni pracovat na sobě.