Pár slov o mně a o mé práci

Dělám to, co mě baví - otevírání možností. Miluji ten magický okamžik, kdy si uvědomíte, že řešení je ve Vašich rukou

Moje stavební kameny?

Jsem zkušený projektový manažer. Tykám si s procesy, jsem certifikovaný Lean Six Sigma Green Belt. Baví mě strategie a její napojení na běžnou operativu.

Efektivita je moje druhé jméno a chci, abyste byli efektivní i Vy, Vaše firma.

Klíčový je pro mě individuální a lidský přístup. Pracuji s celkem, neodděluji pracovní a nepracovní část problému, vše je propojené.

Spojuji analýzu, syntézu, výtečné pozorovací schopnosti a velmi silnou intuici.

Jsem efektivní, systematická, metodická a pratická. Vnímám, čím si škodíte, a co je naopak pro Vás přínosné.


Moje cesta

Jako mnoho jiných jsem si prošla před tím, než jsem se stala OSVČ, dráhou zaměstnance, kde jsem získala znalosti (nejen) projektového řízení, a také poprvé "přičichla" k procesům. Toto letmé setkání mě velmi ovlivnilo, a já se rozhodla se procesům věnovat naplno. Proto jsem také samostatně absolvovala kurzy Lean Six Sigma Green Belt a Lean Six Sigma Black Belt u ICG Capability s.r.o., které výborně doplnily mé zkušenosti z řízení rozsáhlých mezinárodních projektů. Současně jsem díky kurzu získala ucelenou metodologii pro facilitiaci a řešení problémů, vč. analytických a statistických nástrojů. Koncept trvalého zlepšování a snižování plýtvání (na které je zaměřen LEAN), eliminace chyb (což je zase doména SIX SIGMA části metodiky) jsou mi velmi blízké, a považuji je za důležité pro osobní i firemní efektivitu.

Sázím na vizualizaci, na pojmenování problému. Nevyhýbám se konfliktům, ale nevyhledávám je - a rozhodně je nevytvářím. Jako INFJ jsem spíše člověk hledající konsensus a cestu ven, nikoliv zacyklení se v situaci.

Jedním z mých pilířů je analytický přístup, druhým pak schopnost vidět a pojmenovat skryté příčiny a situace.

Věnuji se jak osobnímu, tak firemnímu poradenství. Vše je totiž - ano, je to klišé - o lidech a jejich potřebách a vztazích. Využívám znalosti psychologie, analytické a procesní postupy, a další znalosti a informace. Z tohoto balíčku nabízím širokou škálu možností a návodů, jak si se situací poradit.

Doporučím Vám jen to, co vím, že bude fungovat. Pokud jste člověk, který si se systémy moc netyká, nečeká Vás u mě žádné vyplňování tabulek či reportů. Ale pokud Vám to při Vaší práci pomáhá, určitě najdeme cestu, díky které si nové poznatky z konzultací se mnou uvedete do Vaší denní praxe způsobem, který Vám vyhovuje.

Nejsem ale ta, která Vám řekne přesnou metodologii. Nejčastěji s klienty pracuji tak, že jim navrhnu škálu možností na výběr, a velmi často se stane, že klient si uvědomí, že neřeší to, co řešit má.

Zní to povědomě? Kontaktujte mne.


Co spolu konkrétně vyřešíme?

Nastavíme procesy, priority, komunikaci... Tedy aby vše ve firmě fungovalo v souladu s Vašimi potřebami a očekáváními. Vidím "za tři rohy" a jsem schopná firmám ukázat, co je brzdí na jejich cestě. Hledám to nejlepší řešení pro celek. Se mnou se Vám nestane, že vyřešíte jednu věc a současně zhoršíte jinou.

Efektivita je moje druhé jméno a nesnáším plýtvání. Časem, potenciálem, papírem. Zaměříme se společně na to, jak ve firmě a v životě eliminovat promarněný čas, ztracenou energii, zbytečné diskuse, hledání papírů nebo telefonních kontaktů. Prostě buďme efektivní

V osobním poradenství jsou mými klienti zejména ti, kteří jsou zaseknutí a potřebují si uvolnit hlavu a sebe pro další spokojený život. Opakují se Vám v životě stále stejné vzorce, narážíte na stejné situace? Pak by Vám mohla konzultace u mne pomoci.

Co s klienty například řeším? Klient má pocit, že permanentně nestíhá, má problém s tzv. prokrastinací a trvale mu jeden typ úkolů prokluzuje, a nedaří se mu jej splnit včas a v požadované kvalitě. Při analýze společně dojdeme k tomu, že se mu tento úkol nechce řešit, protože se domnívá, že nenáleží do jeho zodpovědnosti, takže se mu stále podvědomě vyhýbá.

Moje srdeční záležitost je pomoc s přípravou životopisu a motivačního dopisu uchazečům o zaměstnání. Ať je Vám 24, 42, nebo 57, podíváme se na to, jak získat práci, kterou chcete. Jak to dělám? Mám schopnost vypátrat Vaše dary a talenty a vynést je na povrch. Současně chápu nuance inzerátů, které pro Vás na první pohled nejsou třeba úplně patrné a umím obojí propojit do úspěšného celku.

Pokud chcete více informací, jsou tu mé zásady spolupráce a kontakt na mě.

Jak konzultace probíhají?

Po dohodnutí termínu se sejdeme na určeném místě, případně si voláme (obvykle volám já Vám, ale záleží na domluvě). Pokud požadujete, můžeme uspořádat online setkání, avšak za mě to není preferovaná varianta.

Po prvních 10-15 minutách se domluvíme, jestli budeme v konzultaci pokračovat. Pokud si pokračovat nepřejete, v tuto chvíli schůzka končí a nic neplatíte. Současně pro Vás nepřipravuji žádný písemný výstup.

V případě, že schůzka pokračuje, pracujeme obvykle 1-2 hodiny. Čas se řídí Vašimi potřebami a naší vzájemnou domluvou. Částka za konzultaci se účtuje se po 15 minutách, minimálně 30 minut. Pokud si přejete písemný výstup, připravím jej pro Vás za cenu, kterou si dohodneme.

Co přesně Vás čeká?

To záleží na tom, s čím na schůzku přicházíte. Pokud například potřebujete rozpohybovat podnikání, můžeme se společně podívat na to, jaké možnosti se dají v dané situaci nalézt a co Vám která varianta přinese. Podobný postup můžeme použít, když se v životě rozhodujete mezi dvěma (nebo více) možnostmi. Řešíte-li neuspokojivé vztahy například v rodině, potom bude užitečné podívat se na Vaše potřeby a očekávání v daném vztahu.

Pokud máte k průběhu konzultace jakékoliv otázky, prosím zavolejte mi, nebo napište e-mail. Jsem tu pro Vás. Kontakt naleznete zde.

Doporučuji si ještě přečíst Obchodní podmínky a Zásady spolupráce.

Kdy vzájemná spolupráce nebude přínosná?

Každý jsme jiný, máme jiné potřeby, požadavky, touhy, sny... A proto jsou situace, kdy pro Vás jako řešitel Vašich starostí bude lepší někdo jiný. Kdy to je?

Když máte pocit, že víte, jak situaci řešit

Ale přesto si myslíte, že potřebujete od někoho potvrzení o Vašich domněnkách a směru. To Vám ale nemusím poskytnout. Pokud chcete jen potvrdit Váš dojem, pak pro Vás nemusím být ta pravá.

Když potřebujete někoho, kdo "to" za Vás udělá

Vím, kde jsou mé silné stránky, a vím, jak je moje energie nejlépe využitá. Pokud potřebujete někoho, kým byste rádi zaplácli chybějící zdroje, udělali krátký projekt a pak si jeli opět ve starém, nejsem člověk pro Vás. Stejně když chcete, abych za Vás něco vyřešila, zařídila, zajistila odstranění věcí a situací ze života. Tak to prostě nefunguje. Práce je společná. Je to i na Vás.

Když jsem pro Vás "poslední možnost a záchrana"

Už jste vyzkoušeli kdeco a kdekoho, a nic a nikdo Vám nepomohl. Je ale možné, že Vám nepomohl přesně tím způsobem, jakým Vy očekáváte a chcete. Vy ve skutečnosti nemusíte hledat ani tak pomoc, ale spíše rameno, na kterém si popláčete a žádnou změnu vlastně nechcete. Potom doporučuji, abyste se obrátili na někoho jiného, a na mě až potom, co zjistíte, že tahle metoda nikam nevedla a že jste ochotni pracovat na sobě.