Blog

Mé postřehy nejen z poradenství, které poskytuji. Jména a reálie mohou být z důvodu anonymizace změněny. Komentáře u článků nejsou dostupné, Vaše názory a komentáře uvítám na svém e-mailu

"A jak se mám zbavit těch obtěžujících myšlenek? Ta moje hlava, ta mi pořád dělá starosti a já kvůli tomu nespím, to je hrozná hlava a ten můj mozek, jen jede, jen jede, jak křeček v kolečku! Co s tím?"

Mám dobrou zkušenost s dopravou od České pošty (vím, jsem asi jediná v ČR). Aktuálně čekám na jednu zásilku z e-shopu. Nerada objednávám online, ale výrobek jsem prostě v obchodní síti nenašla a tak mi nezbylo než navýšit uhlíkovou stopu výrobku právě o dopravu na místo určení - ke mně domů. Firma bohužel nenabízí doručení na Zásilkovnu a ani...

Nejde to

17.08.2021

Na jednu stranu jsem klienta chápala, na tu druhou jsem ale cítila, že si tímto svým postojem komplikuje život.

Síla

20.07.2021
Vstup do vlastní síly znamená vzdát se pocitu oběti.

Pozor - chyba

16.07.2021

"Udělal jsem chybu, hurá!" šťastně volal lektor na jednom workshopu a povzbuzoval nás, abychom se stejným elánem tento výkřik zopakovali.

"To nejde!" No jasněže to nejde, protože to znamená, že budete muset předělat kompletně systém a komu by se do toho chtělo, žejo.

Při jedné z diskusí na LinkedIn jsem si sesumírovala, kdy jsem pracovala s "ďáblem" či pro "ďábla". Odkaz na diskusi zde.

Za smrt tří lidí je v ČR trest odnětí svobody "až" šest let (článek zde). Dva roky za smrt, když do toho půjdeme pěkně po hlavě a v kategorii kupecké počty. A při dobrém chování prý může být člověk venku už po polovině trestu, hmmmmm, a to se vyplatí!

Ohromně mě pobavil článek na idnes (v sekci premium, ale ono to fakt není potřeba číst) od pana MUDr., který říká, že jelikož ženy nechtějí hormonální antikoncepci (HA), tak ztratily zájem o sex.

Emoce!

01.06.2021

Občas jsem se potkala s názorem, že emoce do práce nepatří, že to prostě nejde! A basta.

Kyselé jablko

29.05.2021

Jedním z nástrojů mého sebepoznání se mi, mimo spousty dalších věcí*, staly výklady karet, na které jsem narazila na YouTube.

Vcelku dlouho jsem sváděla vnitřní boj s tím, že nechci školit. Nebaví mě to, vyčerpává a navíc mám pocit, že výsledek neodpovídá vynaložené energii.

Zevnitř ven

15.04.2021

Takový záhadný nadpis, možná si říkáte. A možná ne.

Ego a já

01.04.2021

Ego zdá se je důležitým tématem pro kdekoho. V tomto povídání sdílím své názory a dosavadní poznatky z mé cesty o tom, jak s egem pracovat, co to vlastně ego je a proč je dobré.

Svého času jsem byla dost aktivní na síti LinkedIn a věřila jsem tomu, že mi může přinést ty pravé klienty a dobré zakázky. A měla jsem pravdu.