Jen tak mimochodem...

22.10.2021

I u lidí, které jsem považovala za příčetné a normální se začíná objevovat s opětovným propuknutím "pandemie" tlak na to, abychom se všichni nechali očkovat.

Pojďme si to shrnout:

Ten, kdo kovid neprodělal, tak má smolíka. Nesmí do hospody, nesmí na plavečák, nesmí ke kadeřnici.

Ten, kdo ho prodělal, má na půl roku (myslím, nesleduju to) generální pardon a může všude. Hladina protilátek nikoho nezajímá.

Ten, kdo se nechal naočkovat, se má. Ačkoliv - z mého okolí má pár lidí velmi bouřlivou reakci na očkování. Někteří odborníci soudí, že je to kvůli vysokým protilátkám, a že dotyční se neměli nechat očkovat. (Vyprávějte to člověku, kterému bylo řečeno šéfem, že se buď naočkuje, nebo přijde o práci).


Nyní kvízová otázka, kdo může být roznašeč?

  1. očkovaný
  2. neočkovaný
  3. dříve již s kovidem nemocný.

1. a 2. ano, 3. možná také ano.


Další otázka. Kdo může kovidem onemocnět? 

  1. očkovaný
  2. neočkovaný
  3. dříve již s kovidem nemocný.

Tradá - všechny tři odpovědi jsou správně!


Takže přenašečem může být očkovaný i neočkovaný, onemocnět můžeme také všichni. Údajně má vakcína chránit před "těžkým průběhem", tj. abychom neskončili na JIP / ARO / umělé plicní ventilaci.

Ačkoliv jsem se považovala za člověka se vcelku mizernou imunitou, kovid jsem doteď nechytla. Anebo jsem ho prodělala bezpříznakově. To mě ale nepopravňuje k tomu, abych si profesionáně nechala upravit vlasy. Přestože jako očkovaná můžu být přenašeč, do kadeřnictví mi i v takovém případě stačí tzv. kovid pas, tedy potvrzení o dokončeném očkování. Ale to mohu přitom vesele kovid přenášet, přestože jsem naočkovaná! Ale jako člověk neočkovaný, který má možná i vysoké protilátky, ale kvůli tomu, že kovid neměl "znatelný" průběh, si můžu jít koupit akorát rtěnku, která ale pod povinným respirátorem není vidět.

Z mého dětství a mládí si pamatuji, že pandemie chřipky začínala někde na 2 000 onemocnění na 100 000 obyvatel. Onemocnění. Ne "pozitivních" testů. Ne na celkové obyvatelstvo. Ale 2 000 nemocných na 100 000 obyvatel. Schválně se podívejte na čísla nemocných.

A ještě bych dodala - to, čemu věnujeme pozornost, tam dáváme energii, a to roste. Takže tohle je můj poslední příspěvek k situaci, a doufám, že i poslední myšlenka, kterou jsem tomu věnovala.

Všem hodně zdraví.