Krajina

19.04.2022

Komu vrtá hlavou, jak je to s tou zemědělskou "politikou", ochranou půdy, "výrobou" potravin /vážně se potraviny VYRÁBĚJÍ?!/, tak převelice doporučuji video na téma "o půdě a cyklech života s J. Lenhartem, M. Hutařem a J. Záhorou".

https://www.youtube.com/watch?v=Z1RVZ92P6pU

A komu by to bylo málo, pak skvělý a osvětlující rozhovor s Vladimírem Vytáskem na téma bylin, rostlin a zdraví. Je kouzelné, kolik bylinek máme kolem sebe, které nám dokážou pomoci od toho, když se roznemůžem. A ještě kouzelnější je, jak je tato přírodní cesta dehonestována a zavrhována. Neříkám, abychom si na zlomenou nohu plácli jitrocel, ale abychom začali konečně věnovat pozornost tomu, jaké bohatství nám příroda dává a začali přemýšlet nad tím, proč jej odmítáme.

https://www.youtube.com/watch?v=7v7V1M16Mbc


A že jsou obě videa dlouhá a že doba je instantní? Máme tolik času, kolik si na důležitá, a dovolím si říct ŽIVOTNĚ důležitá, témata vyhradíme. (A navíc, YouTube má funkci zrychlení např. na 1,25 rychlosti, kdo by fakt potřeboval.)


Tohle je kopie příspěvku z FB stránky Pro spokojený život, kterou jsem si nedávno založila, a kde sdílím mé krátké příspěvky, které jaksi nedosahují "kvality" pro uveřejnění zde na blogu nebo na mém LI profilu.