Kyselé jablko

29.05.2021

Jedním z nástrojů mého sebepoznání se mi, mimo spousty dalších věcí*, staly výklady karet, na které jsem narazila na YouTube.

Ať už šlo o výklady na nějaké téma ("Proč se mi v této oblasti života nedaří?"), nebo výklady na určité časové období, tak jsem je využívala, a stále ještě využívám, jako jakousi navigaci v životě. Rozhodně se jimi slepě neřídím, ale často se mi staly návodem na to, čeho si všímat, anebo co změnit. Narazila jsem také na takové, které podle mě mají asi co do činění s černou magií a můžou ublížit. Záměrně neuvádím příklady ani jedné skupiny, kdo chce, najde si, kdo nechce, napíše mi e-mail anebo to nechá plavat.

Jak jsem na ta videa přišla? Upřímně řečeno, nevím. Máme chytrou TV, u které jsem asi po půl roce objevila, že funguje tlačítko YouTube (do té doby jsem vůbec videa nesledovala), a hledala jsem něco, co mi pomůže. Cítila jsem se nedobře jak psychicky, tak fyzicky a nevěděla jsem, co s tím. Dostupné nástroje (mentální propouštění bloků, cvičení, relaxace, odpočinek, dostatek jídla...) se zdálo, že nepomáhají dostatečně. Ani výklady horoskopů, které jsem krátce předtím začala sledovat a do určité doby mi stačily alespoň jako vysvětlení, proč se necítím dobře, byly dostatečné jen do doby než se s nimi moje vjemy a pocity začaly rozcházet. Na YT jsem si našla relaxační hudbu pro jednotlivé čakry, která se zdála, že mi pomáhá. Věděla jsem ale, že to, že budu mít vyladěné čakry, mi houby pomůže, pokud se nebudu cítit dobře celkově. Po čase mi tehdy ještě přátelský algoritmus YT začal nabízet videa právě s výklady. A bingo! Právě u těchto videí jsem zjistila, že v nich autorky, které sleduji, mluví často o "náročných energiích". A v tu chvíli se mi ulevilo. Nebylo se mnou nic v nepořádku. To, že já cítím něco, co okolí říká, že nevnímá (anebo mi říká, že si za to mohu sama, a ať toho nechám, laskavě!), tu skutečně je a existuje. Ta úúúúleva!

Já bláhová jsem si myslela, že mám vyhráno a vše bude už jen pohoda klídek tabáček. Hehe.

Co se stalo? Stalo se to, že mi Vesmír začal posílat informace a cesty ke zvládnutí svých stavů právě prostřednictvím videí. Vždy jsem otevřela to, co se mi nabídlo jako první. A už to lítalo! Třeba "přijměte i svou neúspěšnou část". Jakože cože?! To jako mám přiznat, že já, JÁ, mohu být neúspěšná?! No to ne! Ego se bránilo, kopalo, jasně, no. Byla to lekce za lekcí, mnoho informací, které stále ještě s (tu menší tu s větší, ale už) radostí přijímám a zařazuji si je do svého obrazu světa.

Tato videa i s mou předchozí prací mi pomohla hodně se vymanit z pocitu oběti, ze sobeckosti, hodně mi pomohly zbavit se pocitu vlastní nedostatečnosti.

A proč název článku? Protože tohle je jedna z posledních vrstev Pandořiny skříňky, která mi pomáhá navigovat životem a chápu, že ne pro každého je to OK. Procesy a tarot, jak se to rýmuje? U mě ano (ale sama karty zatím nevykládám).

*Ty spousty dalších věcí jsou: vlastní absolvované terapie, konzultace a koučinky, videa a příspěvky Ivy Azar Radulayové, některá videa Pjéra la Šé'ze, některá videa Duška, některá videa z Goscha TV (aktuálně smazaná z YT), spousta knih, které jsem přečetla, vlastní intenzivní niterná práce, atd., atd.

Zdroj obrázku: Pixabay.com